اخرین مطالب, ترمه

خرید انواع ترمه یزدی در فروشگاه آنلاین ظریف ساز

خرید انواع ترمه یزدی

 راهنمای خرید انواع ترمه یزدی

آیا می دانید برای خرید انواع ترمه یزدی باید به کجا مراجعه نمایید؟  در ابتدای این مطلب به معرفی ترمه خواهیم پرداخت. در پاسخ به این سوال که ترمه چیست باید گفت پارچه ای گرانبها که بافته شده از الیافی بسیار لطیف می باشد جزوه صنایع دستی نساجی کشور زیبای ما ایران است. بته جقه با نقش های منحنی همراه با گلهای شاه عباسی که رنگهای مختلفی دارد در طراحی ترمه به کار رفته است.

در نقاط مختلفی از ایران ترمه را با طرح های متنوعی می بافند اما زیباترین آنها ترمه یزد است که زیبایی آن معروف می باشد و بسیار با کیفیت است. در بافت ترمه از ابریشم و پشم مرغوب که دارای الیافی بلند هستند استفاده می شود. ترمه های بافته شده توسط بافندگان مجموعه ما را به استفاده از رنگ های گیاهی همچنین مواد مصنوعی طبیعی که بیشتر با رنگ های قرمز، نارنجی، سبز، مشکی، سبز و عنابی رنگرزی می کنند. معروف ترین طرح های ترمه عبارت اند از گل ‌های شاه عباسی، بته جقه، امیری، راه راه، بته بادامی، بته خرقه، شاخ گوزن و بته سروی.

خرید انواع ترمه یزدی

مراحل بافت ترمه

  1. تهیه مواد اولیه: ابتدا باید مواد اولیه ترمه را تهیه کنیم. ترمه از پشم و ابریشم بافته خواهد شد. رایج ترین پشمی که در بافت ترمه به کار برده می شود، پشم سفید است. چرا که می توان پشم سفید را با رنگ دلخواه خود رنگ آمیزی کرد.

پشمی که برای بافت ترمه به کار برده میشود، باید مرغوب باشد. الیافی بلندی داشته باشد. پشم گوسفندان کشمیر و ایران نرم و محکم است و میزان قابل توجه ای سفید و براق است. ناحیه پهلو، شکم، سر ساق پا و پشت گردن بهترین پشم را برای بافت ترمه دارند.

  1. شستن پشم: بعد از تهیه مرغوب ترین پشم لازم است پشم را از چربی و چروک پاک کند در نظر داشته باشید. این مرحله باید قبل از رنگ آمیزی انجام شود. در ایران قبل از اینکه پشم گوسفند را از او جدا کنند ابتدا حیوان را میشویند.
  2. سفید کردن پشم: برای سفید کردن پشم دو روش وجود دارد. روش اول پشم را در چمنزار ها پهن خواهند کرد تا پشم بعد از جذب شبنم و تبخیر شبنم در روز سفید تر شود این کار را برای چند مرحله تکرار خواهند کرد. در روش دوم از مشتقات گوگرد جهت سفید کردن پشم استفاده می شود.

 

  1. ثابت کردن رنگ: پس از سفید کردن پشم نوبت به رنگ کردن آن میرسد. این مرحله از مهمترین مراحل تهیه پشم جهت بافت ترمه است. رنگ های مستقیم به کار برده شده برای رنگ کردن ترمه دوام و ماندگاری ندارند. در ایران رنگرزی ها برای رفع این مشکل از موادی به اسم دندانه استفاده می کند. این ماده توانایی جذب نمودن رنگ در پشم را افزایش خواهد داد.

 

  1. رنگرزی با استفاده از رنگهای طبیعی و گیاهی: ترمه های تهیه شده از فروشگاه اینترنتی ظریف ساز را با استفاده از رنگهای طبیعی رنگرزی میکنند که این رنگ ها ممکن است از گل، میوه، پوست، ریشه و تنه گیاه به دست آید.

 

انواع ترمه های موجود در مرکز معتبر ظریف ساز همگی از کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسبی برخوردارند و این روزها افراد فراوانی اقدام به خرید انواع ترمه یزدی می کنند.

خرید انواع ترمه یزدی

 

 

قیمت و خرید انواع ترمه یزدی

یکی از راه های خرید انواع ترمه یزدی مراجعه  به فروشگاه هایی که فروش این محصول را انجام می دهند، می باشد که در کشور فروشگاه هایی همانند ظریف ساز که عرضه مستقیم این کالا را به صورت فروش عمده انجام می دهند بسیار زیاد است.

فروشگاه اینترنتی ظریف ساز با آدرس اینترنتی www.zarifsaz.com  به صورت تمام وقت فروش اینترنتی ترمه را برای هر نقطه ‌ای از ایران انجام می دهد. شما می توانید حتی خریده عمده برای فروشگاه خود را به صورت خرید اینترنتی از این فروشگاه انجام دهید. خرید از این فروشگاه اینترنتی برای شما بسیار ارزان تر در مقایسه با یک خرید حضوری در شهری دیگر تمام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *